... na cestách...Cesta je cieľ!

Cairngorms National Park

Publikované 20.08.2017 v 21:36 v kategórii Cesty, prečítané: 62x

19. august
Ráno čekujem google maps a premýšľam, kam sa idem previesť. Hrady, zámky, národné parky, mestá... čo si vybrať? Samozrejme sa to nedá všetko stihnúť, takže vyberám len to najlepšie. Vyhral Cairgormský Národný Park, ktorý sa nachádza severne od Perthu. Celý trip ma cca 334km, pohoda, teda aspoň som si to myslel...Benzínu jesto, takže sa nezdržujem s tankovaním a štartujem okolo 10, nebalím ani nepremok, veď hlásili, že má byť pekne, síce chladno, ale pekne, ja debil keby som vedel... Pálim po ceste A923 a prvé fotenie je tesne pred národným parkom.
Pomaly sa už dostávam do švungu, nádherné kopce, super zákruty a ten asfalt, to už by chcelo len dáky superšport a rezať tie zákruty dvestovkou :D. Každopádne sa veľmi rýchlo nedá ísť, pretože všade naokolo sú informačné tabule typu pozor kravy a podobné. Ani nie päť minút za prvou tabuľou som skoro zostrelil pár oviec čo sa páslo okolo cesty a pár ich bolo aj na ceste. Jasné že na cestu som dáko veľmi nehľadel, keďže sa radšej kochám nádhernou prírodou. Super to začína, ale začínam sa aj pomaly báť, že ma chytí riadny dážď, ale zatiaľ sa mi mu darí vyhýbať. Musím ešte poznamenať, že asi 98% všetkých kopcov naokolo čo sú aj na fotkách sú oplotené, pritom sa tam žiadna zver nepasie. Veď by to bolo celkom super, keby som to niekde odparkoval, čo tam po motorke, tá môže stáť kdekoľvek, a išiel sa len tak prejsť a užiť si výhľady. Ale fotky povedia za seba :)

Zastavujem, dajme tomu že na odpočívadle a fotím barana, ktorý na mne asi vidí že som cudzinec. Rozbehne sa a mne sa stiahnu pólky že kde budem utekať a kde sa chovám ak ma začne naháňať po tých kopcoch. No nič, pofotím a rúbem preč ak by si to rozmyslel.

O pár stoviek metrov opäť stojím na moste pri malej rieke, ktorá preteká celým parkom. Odbalím snickers, vytiahnem minerálku a kus odpočívam.
Oddýchnutý, vyvetraný a dobitý energiou vyrážam ďalej a natrafím na "Braemar Castle" v meste Braemar. Na parkovisku málo áut, tak teda parkujem vedľa Nemca na SuperBéčku. Pred bránou hádžem do pokladničky ľubovolné vstupné 0 Libier. "Marek, ty si teda charakter, hoď im aspoň niečo, veď sa musia starať o park, kosiť trávnik..." mi hovorí svedomie, tak sa zvrtnem na päte a hodím im tam aspoň pár drobniakov čo som vyhrabal z mojej cibuľovej peňaženky. Do kelu, bola tam aj jednolibrovka :D. Už som konečne v parku, približujem sa k tete čo vydáva vstupenky a jééb že 8 Libier. No akože nech sa na mňa nikto nehnevá, nie som držgroš, ale hrad je malý a tí čo dnu išli vychádzali už o 15 minút von, takže dnu toľko na kukuč asi veľa nebude. Poprechádzam sa teda kus po parku a fotím. Nájdem prístrešok, niečo ako altánok, kus sa povystieram a dojedám snickers čo som si odložil. Zdravím sa tete že nech sa na mňa nehnevá, odkýva naspäť a upaľujem ďalej.
Pred mestečkom Tomintoul som chytil parádny dážď a hneď som si začal nadávať, lebo som si nezobral nepremok. Prší stále, nezastavujem vôbec. Mokrý ako myš dorazím do karavanu pred piatou. Lialo mi asi 150km vkuse pri teplote cca 13 stupňov. Ale ako sa hovorí: Neexistuje zlé počasie, len zle oblečený motorkár, takže moje chyba, nevadí. V karavane si dávam horúcu sprchu, fajne sa napapkám a o hodinku už s kamošom zapíjam fajným čapovaným pivom super deň :)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?