... na cestách...Cesta je cieľ!

Loch Lomond National Park a Kilchurn Castle

Publikované 27.08.2017 v 21:49 v kategórii Cesty, prečítané: 47x

26. august

Kam dnes? To je hneď prvá otázka, ktorá mi preletí hlavou po prebudení. Otvorím svoj laptop a na gúúgli kukám čo, kde a kam. Škótsko má dva národné párky (:-D) a keďže som jeden prešiel už minulú sobotu, tak dnes ten druhý - Loch Lomonský Národný Park a konečný cieľ je Kilchurn Castle, o niečo ďalej na západ od parku. Ak ich mám porovnať, tak si ani neviem vybrať, ktorí bol krajší. Potom si dávam zdravé raňajky, pobalím sa a dnes balím aj nepremok a rukavice do dažďa, keby náhodou. Vyrážam o 10 smer Perth, potom na Stirling a pred ním schádzam na mesto Callander. Prvé fotky vznikajú pri jazere Loch Venechar.
Ďalej sa presúvam po ceste A821 popri jazere Loch Achray na Duke´s Pass. Celkom super kopec, len ten asfalt by mohol byť lepší. Nevadí, nezastavujem a valím sa na juh do mesta Balloch, za nim odbočujem na sever, na cestu A82 a zastavujem až blízko pri jazere Loch Lomond, kde urobím pár foto.
V dedinke Tyndrum zastavujem kvôli zvýšenému poštu motocyklov pri pumpe. Zaparkujem, kúpim magnetky a pohľadnice, redbul a twix. Môj obed pri motorke vyruší jeden pánko, ktorý obzerá motorky a niečo mi vraví. Odpovedám mu, že mu nerozumiem, že moja angličtina nie je dobrá. Na to sa rozbehla celkom dobrá diskusia o tom, že aj on má motorku, že bol len na pivo, z kade som a tak. Angličtina z mojich úst nedáva skoro žiadny zmysel, ale pochopil všetko čo som mu hovoril. Ďalej vyrážam a predo mnou je posledná zastávka Kilchurn Castle.
Moto som zaparkoval vedľa hlavnej cesty. Na hrad je to pešo cca 1 kilometer a okrem zakúpenia pohľadnice pri tete je hrad celkom zadarmo. Ešte aby brali vstupné keď je to zrúcanina. Pri ceste na hrad ma celkom rozosmiala tabuľa, ktorá oznamovala... ako to napísať tak ako civilizovaný človek... nesrať a nešťať :D. Pomaličky, ale veľmi pomaličky sa približujem k hradu, lebo je dosť teplo a ja som naobliekaný ako keby mal prísť chemický útok. Potím sa, ale vydržím, nie je to veľké. Rýchlo fotografujem a dnu sa vedľa mňa ozýva známa reč. Poľštinu už dáko neregistrujem, kdeže ich stretávam skoro každý deň, ale čechov stretnúť bola haluz. Rozmýšľam, že či sa im aj prihovoriť. Nakoniec sa im neprihováram a pokračujem v prehliadke. Asi po 20 minútach prehliadky spotený a smradľavý kývam tete s magnetkami good bye a štartujem moto. 


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?