... na cestách...Cesta je cieľ!

O čom blog bude a cesta až do Škótska

Publikované 15.08.2017 v 22:37 v kategórii Cesty, prečítané: 51x

O čom vlastne tento blog bude? Chcel som sa s ostatnými motorkármi ale aj nemotorkármi podeliť o moje zážitky, postrehy, obrázky a skúsenosti z "poza mláky", zo Škótska. Viem, že sa ten výraz hodí viac pre Ameriku, ale nedalo mi. Takže som tu do konca októbra, išiel som zo Slovenska až sem do Škótska na Julke, 2800km. Keďže bývam ešte s rodičmi, tak sa im veľmi nepáčilo keď som im povedal, že do Škótska idem na motorke, rodičia čo... robia z komára somára. Odhovárali ma, ale predsa som si povybavoval všetky papiere, poistenie, trajekt, hotely a nakoniec som vyrazil z domu 10. augusta o siedmej ráno z Brezna. Do BA celkom nuda, len diaľnica, takže to preskočím. Za Bratislavou smerom na Viedeň hneď kupujem diaľničnú známku, a zase len diaľnica až ku Salzburgu, cez nemecké hranice do Bad Reichenhall, kde mám rezervovanú Vilu, čo si budeme klamať :-D. Ubytujem sa, prezlečiem do motorifľou a idem kus pojazdiť. Pár kilometrov od ubytovania je Berchtesgaden, mesto, kde pred vojnou Hitlerovi stúpenci postavili svojmu fírerovi "orlie hniezdo" vo výške 1834m. Viac si na wiki. Spravím fotku z ďaleka, hore určite nejdem, nie je čas. Obersalzberg, Berchtesgaden, cesty a hory okolo môžem len odporučiť, nádherné scenérie, krásne cesty a tie výhľady. Takže ak aj len pôjdete okolo, určite to aspoň za otočku stojí. Spravím fotky, videá, tankujem a spať na ubytovanie, ráno vstávať a cesta cez nemecké diaľnice :/
Ráno vstávam do mierne upršaného dňa. Ranná hygiena, balenie kufrov a raňajky, nakoniec odchádzam okolo pol 10 smerom na Mníchov, hneď za ním obliekam nepremok lebo leje ako z krhly a pálim na Stuttgart.
 Potom cez francúzske hranice do mestečka Pont-á-Mousson a do ďalšieho hotela prichádzam o pol deviatej večer celý unavený. Volám domov hneď keď zosadám z moto že som celý, idem sa ubytovať a hneď ľahám do postele.
Budík zvoní už o 7 ráno, odhlasujem sa z hotela a bez raňajok trielim cez celé francúzsko až do Calais. Tu musím spomenúť, že som si dal naschvál do GPS pár ciest, cez ktoré som sa chcel ísť previesť, keby som to vedel, išiel by som po diaľnici. Asi 100km som išiel cez takú hustú hmlu, že som si nevidel ani pred predné koleso, ale tá zima bola ešte horšia. Asi 8 stupňov, čiže zastavujem a obliekam všetko čo sa mi zmestí pod kožák. Po diaľnici by to aspoň rýchlo prešlo a prešiel by som aj tú hmlu oveľa rýchlejšie, takto som sa musel mliagať po dedinách a čakať na križovatkách, iste, mohol som si zmeniť na diaľnicu , ale už mi to bolo aj tak jedno. Takže asi po 100km tejto hmly som došiel naspäť na diaľnicu a rúbem už smer Calais do hotela v centre.
Je sobota. V noci som nemohol spať. Snívalo sa mi o motorke, o nejakej poruche, riadne si nespomínam, takže vstávam pred budíkom okolo 6:20. Hneď sa poumývam, všetko pobalím a rúbem na trajekt ktorý mám rezervovaný na 10:30. Keďže som si registroval tip lístka "flexi", tak sa naloďujem na 9:20. Vyloďujem sa v Dover niečo pred desiatou Londýnskeho času (u nás o hodinu viac). Super, žiadne zdržovanie po vylodení, takže upaľujem smer Londýn, Birmingham a potom až na sever smerom na Glasgow. Celé Anglicko múka, ale akonáhle som začal čuchať Škótsko, to je proste nádhera. Tie ich tipické "oholené" kopce, ovce, kravy pasúce sa rovno pri diaľnici. Neskutočná nádhera, teším sa, keď konečne riadne pojazdím a podelím sa s vami o všetky fotky a zážitky. Na miesto prichádzam niečo pred deviatou večer, čaká ma opečená klobáska, krkovička a pivko. Zaspím ako dudok :) Celkom 2865km z domu.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?