... na cestách...Cesta je cieľ!

Stirling Castle

Publikované 21.08.2017 v 22:16 v kategórii Cesty, prečítané: 38x

20. august

Už dlhšie sa s kamošmi rozprávame, že by sme mohli ísť pozrieť na Stirling Castle v meste Stirling asi 70 kilometrov od nás. Píšem ráno kolegovi, ktorý je tu na aute, že či nepôjdeme spolu autom, lebo po včerajšom tripe ma bolí ešte celý človek. Odpisuje že dnes nejde nikam, že mu je ešte zle, lebo má tiež alergiu. No a mne nič iné nezostáva, len znovu sa hodiť do moto oblečenia a ísť na moto sám. Škoda by bola nevyužiť, od rána už je krásne teplo, skoro bez mráčka. Raňajkujem ľahké raňajky typu vločky s mliekom a som celkom najedený. Tento raz sa nenechám oklamať. Aj keď je pekne slnečno a hlásili tak po celý deň, anglické počasie je celkom vypočítavé a za jeden deň sa vedia vystriedať všetky ročné obdobia. Takže si obliekam pod motooblečenie termooblečenie. Tankvak neberiem, dnes vezmem ruksak. Do neho hodím nepremok, foťák, kľúč na kotúčku proti odcudzeniu a ešte jednu tenkú bundu, len tak pre istotu. Som nachystaný, štartujem a odchádzam niečo pred obedom. Po ceste ma napadá, že som mohol ešte niečo zjesť, nevadí. Idem smer Perth, pred ním odbočujem na juh,z cesty A90 na diaľnicu M90. Pred mestom Milnathort schádzam z diaľnice na cestu A91 až do mesta Stirling. Cestou je dosť mestečiek a obcí, preto som si vybral túto cestu, aby som nechodil len po rýchlostných cestách, ale aj niečo videl. Už ani neviem, ale pred nejakou obcou bolo v zákrutách toľko štrku, že som sem tam išiel driftom, len tak-tak že som nevyletel. Prichádzam do cieľa, teda aspoň podľa GPS. Tá ma nasmerovala nie na hrad, ale ku nejakej univerzite. Vypínam GPS, otáčam sa a na prvom kruháči vidím smerovú tabuľu Stirling, tak sa držím tej. Dorážam až ku parkovisku pod hradom, kolóna áut čaká na zaparkovanie. Samozrejme nejdem čakať, moto odstavím na chodníku rovno pod parkoviskom, zamknem, pod zadné koleso položím koleso, lebo som dosť v stremine, len pre istotu. Prídem pred hrad a už aj spravím pár foto.

Prechádzam cez hlavnú bránu, kupujem lístok za 15 Libier. Pomaly začínam rozmýšľať, že prestanem chodiť na hrady a zámky :D. Po ľavej strane si všimnem, že ujko predáva suveníry, čiže sa zastavujem aj tu. Kupujem pohľadnice a magnetky a idem si dať očekovať lístok. Mladá slečna ma s úsmevom na tvári púšťa dnu. Veď čo si budeme klamať. Som mladý, pekný a ženy na mňa letia, hehehe. Neprejdem ani 20 metrov a ďalšia žena ma zastavuje a oznamuje mi, že mám ´, v doslovnom preklade, vypadnúť. "Čo som spravil? Mám kúpený lístok a ešte som ani nebol dnu!" Žena si ešte niečo pošomre a odchádza pomalým krokom o niečo nižšie čo využívam a prešmyknem sa dnu cez ďalšiu bránu.
Dostávam sa na zadné nádvorie, kde je super výhľad na okolie. S mojou fóbiou z výšok len rýchlo pofotím čo sa dá a upaľujem ďalej. V termooblečení sa už pomaly roztápam a uvažujem nad zrýchlenou prehliadkou celého areálu. Chodím, fotím a nikde sa dlhšie nezdržujem. Na niečo málo sa ešte dá pozrieť, ale ja už som celý spotený, hladný a smädný, tak vychádzam z miestnosti po schodoch do nádvoria, že už to idem ukončiť. Kráčam popri bráne a zrazu známi krik: "Hééj, Marek, tu sme!" Poobzerám sa a vidím kolegovcov, ktorým som ráno písal či ideme spolu na aute. Hodíme debat, že len teraz prišli. Ja dilemujem, či ísť preč sám, alebo ostať s nimi a ešte niekam zájdeme spolu. Rozhodli sme sa ostať spolu. Chodíme, znovu fotíme. Po chvíli sme sa zhodli, že už nás to nebaví a ideme sa niekam najesť. Dáme pod hradom spoločnú fotku a odchádzame.

Preparkuvávam moto ku ich autu. Dve značky BR v škótsku, sranda. Neďaleko našich strojov hľadáme reštiku. Našli sme, objednávame si tri krát Fisch And Chips a jeden Steak, ku tomu 3 pivá Tenens a Strongbow. Najeme sa, napijeme, platíme dokopy už ani neviem koľko, ale dosť a dohadujeme sa, že sa stavíme ešte v Errole (mestečko 3km od karavanu) na jedno pivko. A tak aj bolo. Šľahli sme si ešte fajné čapované pivko a už sa tešíme na pondelok že ideme opäť pracovať :)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?